آیا دعاوی علیه دانشگاه، می تواند به طرفیت وزارت علوم اقامه گردد؟

16 بازدید
سوال شده مهر 1, 1396 در دیوان عدالت اداری توسط کارشناسان موسسه
آیا دعاوی علیه دانشگاه، می تواند به طرفیت وزارت علوم اقامه گردد؟

1 پاسخ

پاسخ داده شده مهر 1, 1396 توسط کارشناسان موسسه

دعاوی علیه دانشگاه، با توجه به شخصیت حقوقی مستقل دانشگاه‌ها از وزارت علوم، باید به طرفیت خود دانشگاه اقامه گردد.

 

تاریخ رای نهایی: 1392/03/25     شماره رای نهایی: 9209970900100454

 

رای بدوی

با توجه به بررسی محتویات پرونده نظر به اینکه شاکی اعلام داشته دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی بوده و طبق ماده [10] قانون اهداف و وظایف و تشکیلات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه¬ها به لحاظ حقوقی دارای شخصیت حقوقی مستقل از وزارت علوم می‌باشند و متولی هرگونه اقدام در خصوص خواسته شاکی [درخواست تغییر از دوره آموزش محور به دوره پژوهش‌محور] نیز دانشگاه محل تحصیل وی می‌باشد، بنابراین صرف نظر از صحت و سقم ادعای شاکی به لحاظ عدم توجه دعوی به وزارت علوم با استناد به بند «ب» ماده 20 آیین دادرسی دیوان عدالت اداری، قرار رد شکایت صادر و اعلام می‌گردد. رأی صادره قطعی است.
دادرس شعبه 1 دیوان عدالت اداری ـ مستشار شعبه
مؤمنی ـ مولابیگی

 

در صورت نیاز به
مشاوره حقوقی با دکتر براتعلی پور
و
درخواست پذیرش وکالت شما،
لطفا با شماره های زیر تماس بگیرید:


مشاوره تلفنی:

صرفا با شماره 9092305479 از طریق خط ثابت و بدون کد

پذیرش پرونده برای وکالت (بدون امکان مشاوره):

09126830305

تعیین وقت ملاقات:

02146088097

logo-samandehi
موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی‌پور
مشاوره تلفنی صرفا با شماره 9092305479 از تلفن ثابت
پاسخ آنلاین به پرسش‌های حقوقی
مشاوره حضوری
پذیرش وکالت در دعاوی حقوقی، خانواده و امور حسبی، کیفری، اسناد و امور ثبتی، و امور تجاری و شرکت‌ها
تلگرام: Baratalipour@
اینستاگرام: Baratalipour@
ایمیل: M.Baratalipour@gmail.com
نشانی دفتر: تهران، برِ همت غرب، سرِ اشرفی اصفهانی، جنب کلانتری 140 باغ فیض، پلاک 27، طبقه اول، واحد 2 (با تعیین وقت قبلی)
لوکیشن گوگل مپ https://goo.gl/maps/Ak4c4m6boA52
60 نفر آنلاین
1 عضو و 59 مهمان در سایت حاضرند
اعضای حاضر در سایت
بازدید امروز: 2675
بازدید دیروز: 2958
بازدید کل: 824283

639 سوال

653 پاسخ

2 دیدگاه

225 کاربر

...