Facebook

Twitter


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور است.

8:00 - 20:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

9092305479

مشاوره حقوقی تلفنی از خط ثابت

Twitter

اینستاگرام

جستجو
فهرست

آیا به صرف این که مدعی اعسار وکیل دارد، می‌توان ادعای اعسار او را مردود اعلام کرد؟

مشاور حقوقی دکتر براتعلی پور > آیا به صرف این که مدعی اعسار وکیل دارد، می‌توان ادعای اعسار او را مردود اعلام کرد؟
0
0

حقوقی – اعسار.

 

آیا به صرف این که مدعی اعسار وکیل دارد، می‌توان ادعای اعسار او را مردود اعلام کرد؟

 

برچسب ها: مدعی اعسار وکیل مردود حقوقی

0
0

بر اساس نظریه شماره 7/3789 مورخ 22/5/1385 اداره کل حقوقی قوه قضاییه،

 

صرف داشتن وکیل نمیتواند مستند رد ادعای اعسار موکل باشد، زیرا ممکن است وکیل تبرعا وکالت مدعی اعسار را پذیرفته باشد،یا مدعی اعسار توان پرداخت حق الوکاله را داشته باشد.لکن قادر به تادیه محکوم به نباشد ولذا دادگاه علاوه بر رسیدگی به دلایل مورد استناد مدعی اعسار می تواند(هرگونه تحقیق یا اقدامی که برای کشف حقیقیت لازم باشد) انجام دهد(ماده 199 قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی مصوب 1379)

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا