Facebook

Twitter


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور است.

8:00 - 20:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

9092305479

مشاوره حقوقی تلفنی از خط ثابت

Twitter

اینستاگرام

جستجو
فهرست

آیا این شرط که در صورت ورشکستگی گیرنده وام، ضامن مسوول پرداخت دیرکرد و دیگر خسارت ها نیز می باشد، صحیح و الزام آور است؟

مشاور حقوقی دکتر براتعلی پور > آیا این شرط که در صورت ورشکستگی گیرنده وام، ضامن مسوول پرداخت دیرکرد و دیگر خسارت ها نیز می باشد، صحیح و الزام آور است؟
0
0

حقوقی. ورشکستگی. در صورتی که در قراردادهای بانک شرط شده باشد که در صورت ورشکستگی گیرنده وام ضامنین مسئول پرداخت اصل وام، دیرکرد و دیگر خسارت‌ها هستند وضعیت حقوقی این فرض چگونه است؟

0
0

بنابرِ رای وحدت رویه شماره 155 مورخ 1347/12/14 هیات عمومی دیوان عالی کشور

 

چنانچه ضامن تسهیلات گیرنده تعهد نموده باشد که در هر حال ولو در صورت ورشکستگی مضمون‌عنه، مطالبات بانک طلبکار، اعم از اصل و فرع را بپردازد، با توجه به مدلول مواد ۱۰ و ۲۱۹ قانون مدنی، ورشکستگی بدهکار اصلی مانع رجوع بانک طلبکار به ضامن و وثیقه‌گذار برای وصول اصل بدهی و متفرعات آن در حدود تعهد انجام یافته نمی‌باشد و این فرض، منصرف از ماده ۶۹۱ قانون مدنی است.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا