Facebook

Twitter


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور است.

8:00 - 20:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

9092305479

مشاوره حقوقی تلفنی از خط ثابت

Twitter

اینستاگرام

جستجو
فهرست

کار و اشتغال

[ultimate_info_banner banner_title=”مهاجرت به آلمان از طریق کار”]

کار و اشتغال

کار و اشتغال

برای به دست آوردن اطلاعات کامل و جامع بابت انتخاب بهترین شهرهای آلمان برای زندگی با موسسه حقوقی دکتر براتعلی پور تماس گرفته و مشاوره رایگان داشته باشید.

مهاجرت کاری به آلمان یکی از بهترین روش های مهاجرتی شناخته شده است و در صورت داشتن شرایط اخذ ویزای کار آلمان روش دیگری به شخص متقاضی توصیه نمی شود. جهت اخذ ویزای کار آلمان دو روش وجود دارد:

 

روش اول اقدام جهت اخذ ویزای کار آلمان با داشتن job offer است.

 

متقاضی در صورتی می تواند از این طریق برای مهاجرت به آلمان اقدام نماید که کارفرمایی در کشور آلمان دعوتنامه ای به جهت استخدام متقاضی ارسال نماید. البته نباید تصور نمود که این روش روشی آسان برای مهاجرت به آلمان است زیرا این امکان برای کمتر کسی وجود دارد.

کارفرمای آلمانی در صورتی می تواند برای شخص متقاضی دعوتنامه یا job offer ارسال نماید که شخص مناسبی برای استخدام در شغل مورد نظر در کشور آلمان و کشورهای عضو اتحادیه شینگن وجود نداشته باشد.

در واقع شخص خارجی می بایست شرایط استثنایی و خاص برای استخدام در این شغل داشته باشد. جهت اثبات این موضوع کارفرمای آلمانی می بایست ۶ ماه آگهی استخدام صادر نماید که این زمان شامل ۳ ماه آگهی استخدام در کشور آلمان و ۳ ماه آگهی در کل اتحادیه شینگن می شود.

 

روش دوم ویزای جست و جوی کار المان

 

جهت اخذ ویزای کار آلمان ویزای جستجوی کار آلمان است. در حال حاضر کشور آلمان نیاز خود را به نیروی متخصص اعلام نموده است و افرادی که مهارت قابل توجهی دارند می توانند برای ویزای جستجوی کار در آلمان اقدام نمایند. این ویزا برای مدت ۶ ماه به شخص خارجی تعلق می گیرد این شخص ۶ ماه فرصت دارد شغل مورد نظر خود را متناسب با رشته تخصصی خود در آلمان بیابد. افرادی که مدرک تحصیلی حداقل لیسانس دارند و سابقه کار اجرایی در زمینه رشته تحصیلی خود دارند می توانند جهت اخذ این ویزا اقدام نمایند. البته مهارت زبان انگلیسی و یا آلمانی برای اخذ این ویزا لازم است.

 

مشاغل موردنیاز در آلمان کدامند؟

 

  • مشاغل مربوط به مکاترونیک، فن آوری اتوماسیون، ساختمان های الکتریکی
  • مشاغل مربوط به تکنولوژی ماشین الکتریکی، مهندسی برق، برق صنعتی، نصب و راه اندازی خط، الکترونیک
  • ساخت و ساز ساختمان، بتن، مصالح ساختمانی، نظارت، لوله کشی، گرمایش، سنگ تراشی، عایق صنعتی، گرمایش، سرمایش، پنجره و نمای شیشه ای، متخصص سقف، دیوار و تکنولوژی آب بندی
  • توسعه نرم افزار، برنامه نویسی، IT
  • رانندگان و مهندسان حمل و نقل ریلی
  • حرفه بهداشت، پرستاری در همه شاخه ها، نگهداری افراد مسن، ارتوپدی، بهداشت و کودکان، روانپزشکی

آلمان

[ult_animation_block animation=”flash” animation_duration=”10″ animation_delay=”0″ animation_iteration_count=”1″][ultimate_info_banner banner_title=”سایت اداره کاریابی” banner_desc=”https://www.arbeitsagentur.de/arbeitslos-arbeit-finden”][/ult_animation_block]

با وجود اینکه مجوز جداگانه‌ای تحت‌عنوان مجوز کار برای مهاجران آلمان وجود ندارد، اجازه ندارید در آلمان کار کنید، مگر اینکه این اجازه در مجوز اقامت‌تان به‌صراحت ذکر شده باشد.

دسته‌بندی‌های متعددی برای مجوز اقامت در آلمان وجود دارد که اجازه می‌دهد در آلمان کار کنید و درآمد داشته باشید که بستگی به این دارد که در شرکتی استخدام شوید یا کسب‌وکار خودتان را راه بیندازید. چه قصد کارکردن داشته باشید و چه نخواهید کار کنید، باید ثابت کنید درآمد کافی، مثلا حقوق بازنشستگی، پس‌انداز و…، برای زندگی در آلمان دارید و نیازی به کمک‌های دولتی برای گذران زندگی ندارید.

 

مهاجرت به آلمان از طریق اخذ ویزای کاری

به طور کلی می توان گفت لازمه دریافت ویزای کار آلمان کشورهای اروپایی آن است که متقاضی دارای پیشنهاد شغلی معتبری از کشور مورد نظر خود باشد. آگهی شغلی که بتواند این پیشنهاد شغلی را برای فرد فراهم کند باید 3 ماه در کشور مورد نظر آگهی شود و اگر این کشور عضو اتحادیه اروپا باشد 3 ماه نیز در اتحادیه اروپا آگهی شود. پس از آن اگر از اشخاصی که اجازه کار در اروپا را دارند کسی نتوانست این کار را برعهده بگیرد آن کارفرما می تواند استخدام بین المللی داشته باشد.

باید گفت داشتن چنین پیشنهاد شغلی معمولا دشوار است. اما اگر کشوری با کمبود نیروی کار در رشته های مختلف مواجه شود میتواند این شرط را کنار بگذارد و اجازه دهد نیروهای جوان و متخصص برای یافتن کار وارد کشورش شوند. کشور آلمان در حال حاضر برای متخصصان در رشته های الکترونیک, الکتروتکنیک, صنایع, مکانیک, IT و … ویزای جستجوی کار صادر میکند.

طول مدت این ویزا 6 ماهه است و این بدان معنی است که شما فرصت 6 ماهه ای برای یافتن کار در اختیار دارید. با توجه به اینکه درامد متوسط یک مهندس در المان حدودا 30000 تا 50000 یورو در سال است میتوان گفت دریافت این ویزا مورد نظر بسیاری از افراد است. اگر شما نیز متقاضی دریافت این ویزا هستید با ما تماس بگیرید تا از مشاوره ای تخصصی توسط کارشناسان حقوق بین الملل ما در موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور برخوردار شوید.

از شرایط دریافت ویزای کار آلمان آن است که متقاضی دارای سن مناسب, مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی و سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی خود باشد. بدیهی است دانستن زبان آلمانی یا انگلیسی نیز از شروط لازم برای دریافت این ویزا و در مرحله بعد یافتن کار مناسب است. لازم به ذکر است که شما با دریافت این ویزا و 4 سال کار کردن در کشور المان میتوانید به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنید.

از دیگر مزایای ویزای کار آلمان ان است که اگر در امد شما بیش از 3000 یورو در ماه باشد واجد شرایط دریافت بلو کارت آلمان خواهید شد. از مزایای این کارت همین بس که امکان کار, تحصیل و زندگی در اکثر کشور های اتحادیه اروپا را برای شما فراهم می آورد و امکان اخذ اقامت دائم در مدت زمان کوتاه تری را برای فرد و خانواده اش فراهم میکند.

بدیهی است مطالب تخصصی در باب هر کدام از ویزاهای فوق الذکر بسیار گسترده است و در یک مبحث نمی گنجد. در صورتی که در باب هر کدام از آنها نیاز به مشاوره ای تخصصی تر داشتید با ما تماس بگیرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مسائلی چون هزینه زندگی در آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان می توانید با کارشناسان مجرب و وکلای حقوق بین الملل ما در موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور آماده پاسخگویی به سوالات شما درباره هرکدام از روش های مهاجرت به آلمان هستند. در نظر داشته باشید که برخورداری از یک مشاوره تخصصی میتواند از اتلاف وقت و صرف هزینه های سرسام آور شما هموطن عزیز جلوگیری نماید.

اطلاع از هزینه زندگی در آلمان از الزامات و مطالب مهم و موثر برای مهاجرت است. آیا قصد زندگی در برترین کشور های دنیا را دارید؟ آیا قصدمهاجرت تحصیلی به آلمان را دارید؟ آیا مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج را مد نظر دارید؟ آیا به دنبال مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری هستید؟ آیا شرایط اخذ اقامت آلمان را دارید؟

آلمان یکی از کشورهایی است که متقاضیان زیادی برای مهاجرت دارد. افراد بسیار زیادی در سراسر دنیا تمایل دارند که از طرق مختلف تحصیلی، کاری و حتی سرمایه گذاری به این کشور سفر کنند. در این مقاله سعی بر این شده تا با ارائه ی اطلاعات کافی درباره ی آلمان و شرایط زندگی و کار در این کشور، شما متقاضی محترم تا حدودی با آلمان آشنا شده و اطلاعاتتان در این زمینه تکمیل گردد.

اطلاع از هزینه زندگی در آلمان می تواند برای افرادی که قصد مهاجرت یا تحصیل در آلمان را دارند، کمک شایانی کند، مقاله مذکور به همت کارشناسان موسسه استخراج و آماده شده است. امید است که بتواند کمکی هر چند ناچیز به شما در این زمینه داشته باشد. موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز از موسسات معتبر مهاجرتی کشور راه ورود و مهاجرت به آلمان را برای شما هموار ساخته است.

موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور از برترین موسسات در زمینه اعزام دانشجو به خارج از کشور راه های ورود به خاک این کشور را به روی متقاضیان مهاجرت گشوده است و تمامی تلاش خود را برای اخذ ویزای کار در آلمان دارد، بنابراین اگر شما هم شرایط اخذ تابعیت آلمان را دارید با ما تماس بگیرد تا مشاوران و وکلای مجرب ما شما را در این راستا راهنمایی کنند.

 

مهاجرت به آلمان برای کارفرمایان

 

کشور آلمان، کمبود نیروی کارگر ماهر و افراد واجد شرایط را گزارش کرده است. دولت آلمان در جستجوی افراد واجد شرایط، نظیر مهندسان، متخصصین فناوری اطلاعات، کارکنان پزشکی و دیگر متخصصین است.

مقامات مهاجر خارجی، به منظور تشویق چنین افرادی برای مهاجرت به آلمان، دستورالعمل های سختگیرانه ای را برای رفتن به آلمان و کاردر کشور خود رعایت می کنند. یکی از بیشترین دلایل مهاجرت به آلمان، یافتن شغل در این کشور است.

مراحل رفتن به کشور آلمان:

  • پیدا کردن یک کار در آلمان ، که بتواند اتباع خارجی را بپذیرد.
  • برای ویزای کار(استخدام) آلمان درخواست کنید.
  • به آلمان سفر کرده و اجازه اقامت کار کنید.

علاوه بر این، برای دریافت اجازه اقامت برای کار در آلمان، کارفرما یا کارمند باید ثابت کند که:

کمبود کارکنان در آلمان یا اتحادیه اروپا وجود دارد، بنابرابن موقعیت کارکنان توسط آن ها نباید پر شود.

کارمند مهاجر شرایط مشابهی با سایر کارکنان آلمانی از لحاظ حقوق و دستمزد و محیط کاری دارد. کارمند مهاجر با تمام شرایط مورد نیاز آموزش و کار برای موقعیت شغلی خود، با تمامی الزامات کشور آلمان برای استخدام مانند اسناد ثبت و صدور گواهینامه مواجه است.

این افراد زمانی که اجازه اقامت خود را می گیرند، شانس کاری خود را نیز به دست می آورند. اگر زمانی کارفرما بخواهد رابطه ی کاری خود را با فرد کارمند ادامه دهد، حتی بعد از اتمام زمان مجوز کار، می توانید درخواست یک دوره ی کاری مجدد را دهید، یا حتی می توانید برای اقامت دائم خود اقدام کنید.

اگر فردی کارگر غیر متخصص است ، مهاجرتش به آلمان بر اساس اشتغال بسیار سخت تر خواهد بود.

ویزای کار

برای به دست آوردن اطلاعات کامل و جامع بابت انتخاب بهترین شهرهای آلمان برای زندگی با موسسه حقوقی دکتر براتعلی پور تماس گرفته و مشاوره رایگان داشته باشید.